Nasıl başlamalıyım?

Başlangıç adımları aşağıdadır.  Yolculuğun tamamı hakkında bilgi edinmek için öğretmen el kitabını indirebilirsiniz[TLC: add hyperlink to teacher toolkit]: 

1. Kayıt
Okulunuzun Su Kâşifi ekibini oluşturmak için kısa kayıt formunu doldurun. Okul müdürünün görevlendirdiği, okulu temsil eden bir öğretmen, okul personeli veya veli iseniz, Su Kâşifi'ne kayıt olabilirsiniz. 

Kaydınızı yaptığınızda, size ve sınırlı erişimli olarak öğrencilere özel kullanıcı adı ve şifrelerinizi alacaksınız. Bu, çok çeşitli eğlenceli ve eğitici etkinlikler ile ekibinizin sanal su havzasına ulaşmak için Görev Kontrolüne girmenize olanak sağlayacaktır.

2.Su Kâşifi Yolculuğunuzu Planlayın
Ekibinizi oluşturmak ve Su Kaşifi yolculuğunuzu planlamak için Görev Kontrolünde verilen Görev Dosyasını ve kaynakları kullanın.

Planlamanın iki önemli yönü vardır: ne yapacağınız ve ayrıca, daha önemli olarak, onu yaparken nasıl yol alacağınız (bkz. Su Kâşifi Değerleri)

3. Bir görev alanı seçin ve etkinlikleri tamamlayın
Ekibiniz hazır olduğunda, suyu esas alan dört görev alanında yer alan etkinlikler için kolları sıvamaya başlayabilirsiniz. 

Herhangi bir sorunuz varsa, SSS (Sıkça Sorulan Sorular) bölümüne bakabilirsiniz. 

Su Kaşifi programı destekçisi:
HSBC Su Programı
ve bir Global Action Plan girişimidir
Proje Ortakları
7.25 MB