Poland
15

13220
points earned by our 274 teams

Szkolna uprawa pysznej żywności.
Post related to Zostań ogrodnikiem!

Realizacja wyzwania zajęła nam sporo czasu. Ze względu na to, że szkoła nie ma odpowiedniego terenu do założenia ogródka warzywnego, postanowiliśmy w sali chemicznej stworzyć miniogród. Zajęliśmy się głównie hodowlą ziół - bazylia, szałwia, mięta. W naszej uprawie znalazła się także poziomka, szczypior, rzeżucha, słonecznik i czosnek. Wiele informacji i wskazówek dotyczących założenia naszej uprawy znaleźliśmy w Internecie. Jednak bardzo pomocny w tej dziedzinie okazał się pracownik sklepu ogrodniczego i tata Zosi, miłośnik pszczelarstwa. Dzięki jego sugestiom większość roślin w naszej uprawie to rośliny miododajne. Nasza hodowla powędrowała do zaprzyjaźnionych ogródków działkowych aby stworzyć miejsca przyjazne pszczołom.

Doniczki do naszych roślin pochodziły z materiałów pochodzących z recyklingu, butelki, konewka metalowa czy koszyk wiklinowy. Do podlewania używaliśmy szarej wody, którą zbieraliśmy w sali chemicznej.

Wyzwanie pomogło nam zrozumieć ile wody codziennie marnuje się. Teraz my, na działkach czy ogródkach przydomowych zwracamy uwagę dorosłym, aby dbali o życiodajną wodę i wykorzystywali deszczówkę oraz szarą wodę.
Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
18.00 MB